Kanistry plastikowe

Kanister na paliwo z lejkiem


pojemność: 5L, 10L, 20L
materiał: lejek wykonany z tworzywa sztucznego
kolor: czarny


Kanister z kranikiem


pojemność: 5L, 10L, 15L
materiał: HDPE z atestem higienicznym
kolor: biały
zastosowanie: do wody pitnej

kanister kanister kanister kanister

Kanistry na paliwo

Jeżeli chcą Państwo kupić plastikowe kanistry na paliwo, to już teraz zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty. Wybierając propozycje od zakładów artykułów technicznych ARTECH zyskują Państwo pewność perfekcyjnej jakości wykonania. Jesteśmy bezpośrednim producentem tych artykułów, więc możemy w pełni odpowiedzialnie wypowiadać się na temat ich jakości.

Kanistry plastikowe - jakie ciecze można w nich przechowywać?

Najbardziej oczywistą zawartością do przechowywania w tych produktach są oczywiście paliwa silnikowe. Olej napędowy czy benzyny silnikowe - to właśnie do przechowania takich płynów zwykle kupujemy kanistry. Warto jednak wiedzieć o tym, że każdy kanister z oferty ARTECH bez problemu przechowywać będzie każdą substancję ropopochodną.

Plastikowe kanistry na paliwo - jakie mamy w ofercie?

Kanistry plastikowe, które znajdą Państwo wśród produktów ARTECH, to artykuły zaprojektowane z myślą o różnych zastosowaniach. Oferujemy zarówno kompaktowe kanistry o wielkości 5 litrów, jak również duże zbiorniki, o pojemności wynoszącej nawet 10 lub 20 litrów. Wiedząc jak różne mogą być Państwa oczekiwania, oferujemy plastikowe kanistry, które z łatwością dobiorą Państwo do swoich potrzeb.

Czy warto wybrać plastikowe?

Dosyć często można spotkać się z opinią, że kanistry plastikowe to “jednorazówki”, których nie warto kupować. Czy rzeczywiście tak jest? Odpowiedź brzmi - to zależy. Sam fakt, że kanister wykonany jest z tworzywa sztucznego wcale nie determinuje, że ulegnie on szybko uszkodzeniu. Bardzo ważna jest jakość samego tworzywa oraz wykonanie kanistra.

Jeżeli chcą Państwo kupić wysokiej jakości kanistry plastikowe, polecamy naszą ofertę. Sami projektujemy i produkujemy wszystkie nasze produkty, więc mamy pełną kontrolę nad standardami ich wykonania. Dzięki temu możemy z pełnym przekonaniem mówić o ich jakości.

Plastikowy kanister - cisza i lekkość

Kanister z tworzyw sztucznych jest znacznie lżejszy niż artykuł wykonany z metalu. Jakie to ma znaczenie? Ot, choćby przy okazji jego przenoszenia. Wyobraźmy sobie - konieczność przeniesienia nawet 20 litrów paliwa w metalowym kanistrze - będzie to wyraźnie cięższe niż w przypadku zbiornika wykonanego z tworzywa sztucznego.

I jeszcze jedna kwestia. A mianowicie akustyka. Kanistry plastikowe są znacznie...cichsze. Jakie to ma znaczenie? No to wyobraźcie sobie Państwo konieczność przewożenia kanistra metalowego w pustym bagażniku, po wyboistej drodze. Niemalże na pewno zbiornik będzie obijał się o podłogę czy ściany przestrzeni bagażowej, tworząc tym samym głośne dźwięki.

Przy kanistrze plastikowym będzie to znacznie mniej słyszalne - tworzywa sztuczne, nawet jeżeli odbijać się będą od ścianek bagażnika, raczej nie spowodują powstawania takiego hałasu.

Jaki kanister kupić?

Zanim zdecydują się Państwo na zakup kanistra, warto pamiętać o kilku sprawach. Poniżej opisujemy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

  1. Przeznaczenie kanistra. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie jest rzeczywiste zastosowanie danego produktu. Dlaczego to takie ważne? Cóż, jeżeli nalejemy benzynę do kanistra na wodę, to może dojść do jego rozszczelnienia. Dosłownie. A wyciek paliwa to wtedy tylko jeden z problemów. Pamiętajmy bowiem o tym, że benzyna działająca jak rozpuszczalnik, może zwyczajnie spowodować oderwanie się elementów wnętrza kanistra. W rezultacie, w baku znajdzie się nie tylko paliwo, ale także plastik z kanistra. Nie musimy chyba mówić o tym, jaki to może mieć wpływ na precyzyjne układy paliwowe.
  2. Atesty. Jeżeli chcą Państwo kupić kanister na produkty spożywcze, to warto upewnić się, czy posiada on odpowiedni atest. Dla przykładu, kanister na wodę pitną powinien posiadać dopuszczenie do przechowywania tego rodzaju cieczy. Zawsze warto zapytać sprzedawcę o taki dokument. Dlaczego to takie ważne? Zyskują Państwo w ten sposób pewność, że materiał, z którego wykonany został kanister, nie wejdzie w reakcję z wodą i nie zanieczyści jej.
  3. Materiał wykonania. Na rynku jest całe mnóstwo niezbyt wysokiej jakości produktów, które już po kilku użyciach mogą nie spełniać swojej roli. Dość szybko pojawiające się nieszczelności potrafią być prawdziwą zmorą dla użytkownika. Rozlane paliwo to nie tylko strata pieniędzy. To również problem dla użytkownika - trzeba je uprzątnąć, a często pozostawia trudny do usunięcia aromat.

Kanister - sposób nalewania

Wybierając kanister warto sprawdzić, czy został on wyposażony w dodatkowe elementy ułatwiające nalewanie. Kanister na paliwa płynne powinien mieć specjalny, dopasowany do niego lejek. Jego obecność znacznie ułatwi nalewanie cieczy - na przykład do baku samochodu.

A jak w przypadku kanistrów na wodę? Powinien być kranik, który pozwala na aplikowanie wybranej ilości wody. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż konieczność przechylania kanistra w stronę naczynia, do którego przelewamy wodę. Aby podnieść kanister 20L w całości wypełniony cieczą trzeba trochę siły. A jeżeli jest kranik, to wystarczy jedynie podstawić naczynie, odkręcić kranik, a woda sama zacznie lecieć.

Kanistry na wodę - oferta ZAT ARTECH

W naszej ofercie znajdą Państwo pojemniki na wodę o następujących wielkościach;

Wszystkie kanistry które produkujemy posiadają atest dopuszczający je do przechowywania wody pitnej. Wybierając naczynie z takim certyfikatem zyskają Państwo pewność, że jest to w pełni bezpieczny sposób na przechowywanie wody.